Meghívó A falu- és tanyagondnokságot működtető Bács-Kiskun, Csongrád-Csanád, Békés, Pest és Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei települések polgármestereit, falu- és tanyagondnokait, jegyzőit, intézményvezetőit tisztelettel meghívjuk és elvárjuk a 2025. szeptember 9-én 10 órától a Bács-Kiskun vármegyei Kelebián, az Agrárkereskedelmi Központban (6423 Kelebia, József Attila u. 79.) megrendezésre kerülő falu- és tanyagondnoki találkozóra. Program: • Ünnepi műsor • Köszöntő– Csörszné Zelenák Katalin (Falugondnokok Duna-Tisza Közi Egyesülete) • Kelebia, és a 30 éves kelebiai tanyagondnoki szolgálat bemutatása – Maczkó József polgármester • Falugondnokság Ordason – Szabó Zsolt polgármester • A falugondnokság, tanyagondnokság 35 éve a szakminisztérium szemszögéből – Dr. Andráczi-Tóth Veronika főosztályvezető, BM Szociális és Gyermekjóléti Szolgáltatások Főosztálya • A vármegyei szervezésű falu- és tanyagondnoki képzések tapasztalatai – Dr. Mák Kornél alelnök, Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzata • Szünet – Kiállítás megtekintése • Emlékezés Kemény Bertalanra és Szanyi Évára – Serafin József módszertani vezető, Baptista Egyház Szociális Módszertani Központ • A kelebiai tanyagondnokok bemutatkozása – Bíró Zoltán, Kocsis György, Serfőző Tamás • Falugondnokság a Vajdaságban – Zsidai Erzsébet elnök, Nők Kishegyesi Fóruma • Egyesületünk hírei – Sümeginé Ország Edit • Szünet - Krisztus Király Templom, Teleház megtekintése, koszorúzás az Egyesület korábbi elnökének – Friebert Gábor (†2015) - sírjánál • Ebéd és baráti beszélgetés Kérjük, legyenek a vendégeink!
|